טיפול בפציעות ספורט

לא משנה אם אתם מתאמנים בריקוד, ריצה, טניס, כדורגל, או אומנויות לחימה – כספורטאים לכולנו יש דבר אחד משותף. כולנו מכירים בחשיבות של בריאות הגוף שלנו בחיים בכלל ובתחום שלנו בפרט.

מעבר לשגרת האימונים הנוקשה, חשוב לא פחות שנדאג לגוף שלנו גם בין האימונים – אם בשביל לדאוג לרמת הביצועים שלנו בטווח הקצר ואם בשביל לשמור על הבריאות שלנו בטווח האורך.

היום בעולם בו המודעות לטיפולים המשלימים נמצאת במגמת עליה, קיים מגוון גדול של שיטות אלטרנטיביות ומטפלים. יש חשיבות גבוה לבחירת הטיפול האיכותי והמתאים ביותר לצרכים שלכם.

איך לבחור טיפול אלטרנטיבי לספורטאים?

מבין כל הטיפולים האלטרנטיביים, טיפולי האוסטאופתיה בולטים מעל האחרים בגלל שילוב של כמה סיבות מרכזיות –

  1. התבססות על ידע ומדע – בשונה משיטות טיפול הוליסטיות אחרות שיטת האוסטאופתיה נשענת על ידע ומדע כגון: אנטומיה, ביומכניקה, נוירולוגיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה.

 

  1. התערבות חיצונית מינימאלית – בשיטה זו אין שימוש בעזרים חיצוניים, זאת בשונה משיטות טיפול כגון דיקור סיני או הומיאופתיה. במרכז תורת האוסטאופתיה עומדת ההנחה כי יש להימנע כמה שאפשר מהתערבויות חיצוניות כגון שימוש בגופים זרים, ניתוחים הרסניים או התערבות כירורגית.
  2. ראייה הוליסטית – הטיפול האוסטאופתי הוא טיפול הוליסטי המתייחס לגוף כיחידה אחת שכל המרכיבים שלו (שרירים, מפרקים, רקמות, ואיברים פנימיים) קשורים זה לזה ומשפיעים זה על זה. הטיפול מתמקד לא רק בסימפטום אלא גם בהיסטוריה הגופנית של המטופל, בין אם מדובר בטראומות רגשיות או פיזיות (כגון פציעות, תאונות, ניתוחים) גם אם הם קרו לפני הרבה שנים.

טיפול ומניעת פציעות ספורט בשיטת האוסטאופתיה

מעבר לתחזוקה השוטפת של הגוף שלנו בשגרה, חשוב שנהיה ערוכים גם למצבים פחות נעימים של פציעות ספורט כאלו ואחרות. אימונים אינטנסיביים מדי, תאונות שונות או ציוד לא מתאים – כל אלו הם גורמים אפשריים לפציעות ספורט שונות שאנו עלולים להיתקל בהן כספורטאים.

מה מומלץ לעשות אם נפצענו במהלך אימון? במצב של פציעה כזו או אחרת, חשוב לדאוג לטיפול בהקדם על מנת שנוכל לחזור לתפקוד אופטימלי בהקדם ולמנוע נזק נוסף.

האוסטאופתיה נחשבת כשיטת טיפול מומלצת עבור פציעות ספורט בחלקים שונים בגוף. ניתן לטפל בשיטת האוסטאופתיה בפציעות שונות כגון נקעים, התכווצויות שרירים, קרע בשריר, דלקות גידים ( tennis elbow ), דלקות מקומיות, כאבים כרוניים, פציעות בצוואר ובגב, פציעות ברך, רגל ופציעות בקרסול, פציעות כתף, מרפק ושורש כף יד, פציעות ירך ופציעות אגן.

מעבר למצבי החירום, טיפול אוסטאופתי בשגרה גם יסייע למטופלים למזער את הנזק במצב של פציעה כזו או אחרת. במצב של ניתוח עקב פציעת ספורט, הטיפול האוסטאופתי עוזר בלהפחית את אורך זמן השיקום.

לייעוץ וקבלת פרטים על טיפולי אוסטאופתיה ניתן לפנות למרכז האוסטאופתי 

2014 © Copyright - OSTEOPATHICENTER

לקביעת תור התקשרו        050-3056396