קוראים לי דן ואני איש פרסום בן 38 ממרכז הארץ. סבלתי מכאבי גב מזה שנים רבות. בצעירותי הייתי כדורסלן מקצועי ולקראת גיל 20 החלו להופיע כאבים בלתי מוסברים בגב התחתון. לא רציתי לפרוש מכדורסל ונלחמתי בכל הכוח לחזור למשחק שאני כל כך אוהב אך בסופו של דבר הגעתי למסקנה שעדיף שאפרוש ואנסה להתרכז באיך להעביר את כאב הגב העז שחשתי דאז. עשיתי בדיקת MRI  ונמצא שיש לי שני בלטי דיסק בחוליות L4-L5 ו ו-L5-S1. האורטופד שלח אותי לפיזיוטרפיה ומאז ביליתי חצי שנה בטיפולים שרק הקלו על הכאב אך לא העבירו אותו. בתקופה הזו היה לי קושי לבצע פעילות ספורטיבית, לשבת ישיבה ממושכת, לעשות פעולות יומיומית פשוטות ואף איכות השינה שלי נפגמה.

אף טיפול לא עזר לי עד שהכרתי את האוסטאופתיה

במהלך מספר שנים ניסיתי אינספור סוגי טיפולים שונים, כגון: דיקור, פיזיוטרפיה, הידרוטרפיה, טווינה, שיאצו, קינסיו טייפ, כירופרקטיקה ואולי יש עוד כמה ששכחתי. לדאבוני הרב שוב דבר לא עזר לכאבי הגב שלי להשתפר בצורה דרסטית ורק הקלו במעט על הכאב, או שלא עזרו בכלל.

במהלך פגישת עבודה עם לקוח וותיק של החברה בה אני עובד, הוא סיפר לי שהתנסה לאחרונה בטיפול אוסטאופתיה שעזר פלאים לכאבי הגב שלו. הרבה פעמים שמעתי שטיפולים עזרו לאנשים אך כאשר אני ניסיתי אותם מיד התבדתי, ולכן לא רציתי לתלות יותר מידי תקוות אך עדיין הייתי מסוקרן מאוד. הוא נתן לי את מספר הטלפון של אותו אוסטאופת שהציל אותו מכאבי הגב והתקשרתי אליו מיד בסיום יום העבודה שלי. מסתבר שאותו אוסטאופת, שדרך אגב ברונו שמו, הוא גם מנהל בית הספר לאוסטאופתיה במכון וינגייט. התרשמתי מאוד מצורת הדיבור וההסבר של ברונו על שיטת האסטאופתיה וקבעתי פגישה אצלו.

האוסטאופת ששינה לי את איכות החיים

כפי שהסביר לי ברונו בסבלנות רבה, אוסטאופתיה היא שיטת טיפול מיוחדת אשר מאבחנת את שורש ההפרעה התנועתית הגורמת לכל הבעיות והכאבים אצל אותו אדם. אותה הפרעה או אי-סימטריה בגוף יכולים להיווצר מהרגלי תנועה לא נכונים, פציעה, מפגם מולד או אף מטראומה או מחלה. הבנתי היטב שכל התורה שבאוסטאופתיה היא החזרת האיזון והתנועתיות לאזור הכאוב והפגוע ובכך התפקוד שלי אמור לחזור להיות טוב יותר ולעודד את הגוף להתחיל בתהליך ריפוי עצמי.

ברונו בדק אותי במספר בדיקות, בהן בדק בין היתר את טווחי התנועה שלי, שינויים בסימטריה בין חלקי הגוף, באיזה אזורים אני רגיש יותר או פחות, היכן אני גמיש והיכן יותר נוקשה ועוד מספר בדיקות נוירולוגיות. לאחר מכן בחן ברונו בקפידה רבה את ההיסטוריה הרפואית שלי הכוללת אבחנות מרופאים והדמיות למינהן שעברתי.

אוסטאופתיה היא עולם ומלואו שלא הכרתי קודם לכן

ברונו ישר הבין באיזה אופן עליי לטפל בי וניגש ישר למלאכה. הוא החל במספר טכניקות ידניות הכוללות לחיצות ומניפולציות שהחלו מיד להשפיע לחיוב על רמת הכאבים וכל היכולת שלי לנוע בחופשיות יותר. במשך 5-6 טיפולים המשיך ברונו בשיטת הטיפול שלו וכל פעם הכניס אלמנט נוסף והתייחס לדברים נוספים כמו תיקון תנודות מזעריות של העצמות שלי אשר משפיע על העצבים והרקמות ואכן הרגשתי שיפור מתמיד בין טיפול לטיפול. הגוף שלי כנראה למד לתקן גם את עצמו וזה מה שיפה באוסטאופתיה, שהיא ממשיכה להיות יעילה גם אחרי זמן הטיפול.

בזכות הטיפול של ברונו אני מסוגל היום לעשות פעילות גופנית שלא ביצעתי קודם לכן ואפילו חזרתי לשחק כדורסל עם החברים מידי יום שישי. למי מכם שסובל/ת מכאבי גב או אפילו כאבים אחרים, אני ממליץ לכם בלב שלם לנסות טיפול אוסטאופתי אצל ברונו במכרז טיפולים שלו.

2014 © Copyright - OSTEOPATHICENTER

לקביעת תור התקשרו        050-3056396