ניסיתי הכל, רק ברונו עצר לי את המיגרנה

כאבי ראש יש לכולם, אבל כאב ראש כמו שחוויתי בתחילת שנת 2019 לא היה לי מעולם. כאבים חדים בצד הראש, מעין לחיצות כאב חדות שחוזרות על עצמן כל כמה שניות.

חשבתי בתחילה שזה יעבור בתוך יום או יומיים אבל הכאבים לא הלכו לשום מקום. להפך, הם רק התגברו. ניסיתי לקחת אדוויל, אפילו שלושה בבת אחת. זה הקל מעט אבל הכאב נותר שם כל הזמן.

זה דלקת קרום המוח או גידול?

החשש החל לבעבע. אחרי שבוע וחצי של כאבים רציפים הלכתי לרופא המשפחה. הוא שלח אותי לצילומי CT ראש, בדיקה מיותרת שחושפת את הנבדק לקרינה גבוהה במיוחד. בכל זאת הלכתי, רק כדי לשלול גידול חס וחלילה.

זה גם היה השלב שבו המוח החל לעבוד שעות נוספות, לדמיין תרחישי אימה ולהלחיץ את עצמי. מדד הלחץ המשיך לעלות כאשר רופא נוסף שהלכתי עמו להתייעצות העלה אפשרות שמדובר בדלקת קרום המוח. הבדיקות והצילום שערכתי שללו את הכל.

אוסטאופתיה כבר ניסית?

ואז נתקלתי ברשת בהמלצה על ברונו רוזמבלום והמרכז לרפואה אוסטאופתית. בקבוצת פייסבוק בה אני חבר המליצו עליו כמה וכמה אנשים וסיפרו כיצד פתר להם בעיות שרירים, כאבי גב ואפילו בעיות עיכול.

החלטתי לנסות, מה כבר יש לי להפסיד? יותר נזק מצילום CT זה בטח לא יעשה, חשבתי לעצמי. השארתי פרטים באתר האינטרנט ועוד באותו יום חזרו אליי מהמרכז לרפואה אוסטאופתית לקביעת תור, כבקשתי, אצל ברונו, מנהל המרכז.

ברונו קיבל אותי בסבר פנים יפות, אך אני התקשיתי לחייך. "אני כבר סקפטי, ניסיתי הכל", אמרתי לו בתחילת האבחון. "עוד לא ניסית אוסטאופתיה", הכריז ברונו בביטחון.

מה זה מיגרנה?

ברונו שאל שאלות לגבי העבר הרפואי שלי, לגבי תחושותיי ופעילותי בחודשיים האחרונים בהם סבלתי מכאבי ראש בלתי נסבלים, ועל התקופה שקדמה להם. לאחר כ-10 דקות של שיחה הוא כבר העלה את האפשרות שמדובר במיגרנה.

מוזר. מעולם לא סבלתי ממיגרנות בעבר. למעשה, מיגרנה היתה עבורי אניגמה. לא ידעתי כלל מה זה אומר, ובטח לא שיערתי שמיגרנה יכולה להימשך זמן ממושך כל כך.

נשכבתי כל מיטת הטיפולים וברונו התחיל לעבוד. נגיעות נעימות, תרגילי תנועה, לחיצות ממוקדות. זה היה נעים, זה היה משחרר, זה עבד!

המקום לטיפול בכל סוגי הכאבים

את ההקלה הרגשתי באופן כמעט מיידי. יום למחרת התקשרתי לברונו ואמרתי לו בהתרגשות: "זה כמעט נעלם, אני לא מאמין שזה נעלם".

"תאמין", אמר לי ברונו ואת החיוך שלו הצלחתי לקלוט גם מעברו השני של הקו. "תאמין באוסטאופתיה".

אחרי הטיפול השני אצל ברונו, כאבי הראש אכן הלכו להם ולא חזרו עוד. חודשיים של כאבים מסתוריים, שהיה למעשה מיגרנה קשה וארוכה, הסתיימו בשני טיפולים אצל אדם שהפך עבורי למציל חיים. "ברונו הודיני, מעלים הכאבים", היה הכינוי החדש שהענקתי לו.

בזכות ברונו יכולתי שוב לעבוד, יכולתי שוב לחיות חיים רגילים, יכולתי שוב לחייך. אני ממליץ בחום לכל אדם שנתקל בכאבים מכל סוג לנסות את המרכז הרפואי לאוסטאופתיה. זו מתנה משמיים.