כאבי הגב? אפשר להקל עליהם

באופן תדיר מתפרסמים לאחרונה יותר ויותר מאמרים בעולם שמצביעים על קשר ישיר בין הטיפול האוסטאופתי לבין החלמה והקלה לכאבים בכל מיני מקומות בגוף. כאבי גב הינם כאבים שכיחים מאוד בארץ ובעולם, רבים סובלים מהבעיה, לעיתים מדובר בבעיה כרונית ולעיתים בבעיות שונות הנובעות ממאמץ יתר או תאונה כלשהי.

מחקרים שפורסמו בעיתון של האגודה האמריקנית המאגדת את נושא האוסטאופתי מצאו אוסטאופתיה הצליחה להפחית מקרים קשים של מכאובי גב שונים בקרב חולים כרוניים. קהל הנחקרים נבחר ברובו בגלל רמה גבוהה של בעיות שונות, כאבים עזים ברמות גבוהות מאוד ואף נכות.

במקביל, מחקר שנערך באוניברסיטת צפון טקסס שכלל ניסוי בכ450 גברים ונשים בגילאי 21 עד 68,

שסובלים וחשים כאבי גב עזים כלל בתוכו שישה מפגשים קבועים במשך שמונה שבועות ומדד מורכב להבנת מצבו של החולה.

המחקר הראשון ביקש לבדוק האם הטיפול סייע במצבו של החולה ואילו המחקר השני ביקש לזהות מאפיינים של חולים שונים על רקע הטיפול לאורך זמן.

כאבי גב ואוסטאופתיה

כאבי גב – הניסוי והתוצאות

החוקרים מצאו שחולים בעלי מצב קשה שהוגדרו במצבם בדירוג של 17 מתוך 24 לפני הטיפולים, הניבו תוצאות חיוביות גדולות לאחר הטיפולים ואילו חולים שסבלו מבעיות קלות יותר, בדירוג 6 עד 7 לפני הניסוי הרגישו הקלה בינונית לאחר הניסוי.

לבסוף ניתן היה לומר שנרשמה הקלה ב-50% מהמקרים, מה שהוביל את הרופאים שליוו את המחקר להמליץ לחולים להמשיך את הטיפול ולדחות את האפשרות לניתוח.

הפיצול לתת קבוצות בעת הניסוי, הראשון השני, הביא לזיהוי פשוט ודירוג של החולים, על כך הומלץ להמשיך גם במסגרות רפואיות אחרות. הטיפול המניפולטיבי לכאבי הגב (כלומר גם שיטת האוסטאופתיה) הומלץ וכי מבחינת בטיחות החולה, כלומר לפני התערבות כירורגית כחלק מהליך ניתוחי כזה או אחר או מבחינת הוצאות יקרות הנובעות מטיפולים יש להמליץ על אוסטאופתיה. זו יכולה בהחלט למנוע מקרים פולשניים וכתוצאה מכך גם הופעות לוואי, טעויות, פציעות והחלמה קשה והוצאות גבוהות החלות לעיתים גם על המנותח.

עם זאת יש לציין, כי החוקרים לא מצאו את השיטות המניפולטיביות על הגוף יעילות למקרי קליניים כמו דכאון או מצבים נפשיים.

אנו מאחלים לכם בריאות שלמה ומזכירים שאנו במרכז האוסטאופתי עומדים לרשותכם בפרישה ארצית בכל בעיה.

נשמח לעזור לכם, אנא צרו עימנו קשר כאן או דרך העמוד הפייסבוק שלנו


הכירו את המומחים שלנו:

כאבי גב זו המומחיות של ברונונוברונו רוזמבלום D.O

בעל ניסיון רב בטיפול בכאבי גב, בלט גב, פריצות דיסק ועוד.

ברונו מחנך ומלווה מאות סטודנטים בעבר ובהווה לאוסטאופתיה וחלוץ של השיטה בישראל.

2014 © Copyright - OSTEOPATHICENTER

לקביעת תור התקשרו        050-3056396