כאבים בכתף

האהבה שלי לספורט החלה בגיל צעיר דרך מגרשי הכדורגל והכדורסל. בילדות נהגתי לשחק בכל אחר הצהריים עם החברים בשכונה, ימים קסומים שבהם לא היה הרבה מה לעשות, והיה נדמה שאין צורך בשום דבר מלבד כדור ומגרש. לפעמים גם מגרש לא היה הכרחי, שתי אבנים היו שער ופח שחור הפך לסל.

עם השנים גיליתי גם שחייה, ריצה, הרמת משקולות ובהמשך גם יוגה ופילטיס. ספורט הפך עבורי ליותר ממשחק מהנה. הוא הפך לדרך חיים. יש שעושים ספורט כדי לרזות או לשמור על הבריאות. אני עושה ספורט כי אני מכור לזה – מכור לזיעה, מכור לנשימות, מכור לכל תזוזה ולתחושת העבודה של השריר.

כאשר לפני שנתיים, קיץ 2018, התחלתי לחוש בכאבים בכתף קיוויתי שמדובר בתופעה חולפת, מתיחה מתנועה לא טובה בחדר כושר. כאמור, אני לא מסוגל להתקיים ללא פעילות גופנית, אז המשכתי בסדר היום הרגיל של האימונים.

דלקת מסוידת בכתף הפכת לדלקת מסויטת

אלא שבמקום שהכאבים יפסקו, הם רק החריפו. השיא התרחש בבריכה כאשר במהלך שחייה שגרתית הרגשתי כאבי תופת, כאילו מדובר בקרע.

הלכתי לרופאים ולצילומים ולשמחתי התבשרתי כי לא מדובר בקרע. הרופא העריך כי מדובר בדלקת מסוידת של גידי הכתף והמליץ על נוגדי דלקת ותרופות נרקוטיות נוספות כמו הזרקה של קורטיזון. אלה אמנם הקלו על הכאבים, אך הרגישות סירבה לחלוף.

אחרי חודשיים, כאשר ראיתי שהבעיה בכתף נמשכת ופוגעת לי באופן דרמטי במוטיבציה וביכולת לערוך פעילות גופנית, החלטתי לחפש פתרונות אלטרנטיביים. המלצות שהגיעו אליי העלו את השם ברונו רוזמבלום, מנהל המרכז לרפואה אוסטאופתית ומייסד בית הספר לאוסטאופתיה במכון וויגנייט

טיפולי אוסטאופתיה אצל ברונו (או: הקוסם שהבריא לי את הכתף)

קבעתי אצל ברונו תור ולאחר אבחון ראשוני, התחלנו בטיפול. ברונו המליץ על סדרה של חמישה טיפולים והבטיח כי אחריהם ארגיש שיפור משמעותי, גדול בהרבה ממה שעשו התרופות והזריקות.

עד שנכנסתי למיטת הטיפולים של ברונו כלל לא ידעתי מהי אוסטאופתיה. תיארתי לעצמי כי מדובר בסוג של מסז’ אך התברר לי כי מדובר בשיטת טיפול אשר נעשית באמצעות טכניקה ידנית ועדינה. לחיצות ונגיעות, תרגילי תנועה שברונו אף לימד אותי והסביר לי כיצד לחזור עליהם גם בבית. לא פחות חשוב, הכל נעשה בסביבת טיפול מרגיעה ונינוחה, עם ידיים בטוחות שעברו כבר אלפי מטופלים.

כאשר סיפרו לי כי ברונו הוא קוסם שמעלים כאבים, חשבתי שמדובר באגדה נוסח הארי פוטר. לא האמנתי בקוסמים עד היום, אבל חמישה טיפולים אצל ברונו שינו את דעתי. אני מכריז בזאת: ברונו הוא קוסם.

חששתי שאזדקק לניתוח או אהפוך למכור למשככי כאבים וזריקות, אבל הכאבים בכתפיים חלפו כלא היו. התחלתי להגיע לברונו על בסיס קבוע, לא רק כאשר משהו מטריד אותי. כי כמו שצריך לשמור על הגוף על ידי אימונים ופעילות גופנית סדירה, כך צריך לשמור על התחזוקה שלו. ואין דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר באמצעות טיפולים אצל ברונו רוזמבלום, האיש שלימד אותי על גדולתה של האוסטאופתיה.

2014 © Copyright - OSTEOPATHICENTER

לקביעת תור התקשרו        050-3056396